TISKOVÁ ZPRÁVA

Berlín, dne 1. 10. 2013-11-06

160 let výroby špičkových pian Bechstein
Firma C. Bechstein Pianofortefabrik slaví 160 let své existence. Carl Bechstein založil 1. října 1853 v Berlíně, v ulici Behrenstrasse 56 svoji vlastní dílnu, která se vyvinula v jednu z nejúspěšnějších světových manufaktur na výrobu pianin a klavítů a dodnes vyrábí klavíry a pianina špičkové úrovně.
img
Výborné výsledky jubilejního roku.
Koncern C. Bechstein je dnes nejúspěšnějším evropským producentem pian: ročně Bechstein prodávíce než 4 000 pianin a klavírů. Nástroje značek Bechstein (Hight-End) a Bechstein (Premium) jsou vyráběny v saském Seifhennersdorfu, pianina a klavíry značky W. Hoffmann (střední třída) v továrně C. Bechstein Europe ve východočeském Hradci Králové.

Velcí umělci hrají na Bechstein.
Již od začátku byl Bechstein nástrojem skladatelů a umělců: tak uvedl Hanz von Bülow (pozdější šéfdirigent Berlínských filharmoniků) již v roce 1857 premiérově sonátu h-moll France Lizsta v Berlíně na koncertním klavíru od Carl Bechstein. Zda Lizst nebo Wagner, Brams nebo Busoni, Schnabel, Backhaus nebo Kempff – ti všichni chválili Bechstein v nejvyšší míře. A Claudie Debussy se vyjádřil: „Klavírní skladby by měli být psány jen pro Bechstein“. Seznam nahrávek na Bechstein zaznamenaných na hudebních nosičích je dlouhý. V jubilejním roce lze obzvlášťvyzdvihnout dvě nové produkce: András Schiff právě nahrál na Bechstein pro Label ECM Diabelli-variace a sonátu op. 111 od Beethovena. A libanonsko-francouzský pianista Anděl Rahman El Bacha zvolil koncertní klavír Bechstein D 282 pro své nahrávky veškerých Beethovenových klavírních sonát (vyjdou u Mirare) a navázal tím na první úplnou nahrávku tohoto cyklu vůbec – od Artura Schnabela na bechstein
img
Budoucnost zajištěna díky novému hlavnímu akcionáři.
Bechstein byl, je a zůstane berlínským podnikem: berlínská Kuthe GmbH dnes vlastní bezmála 90% akcií Bechstein Pianofortefabrik AG. Její jednatel, Stefan Freymuth je členem dozorčí rady AG. Jeho trvalý zájem o tradici a lokalitu zajišťuje budoucnost společnosti příštím generacím, K určenému termínu nahradí Karla Schulzeho, který firmu jako předseda představenstva od roku 1986 řídí a přivedl ji k novým dimenzím.

Nadace „Stiftung Carl Bechstein“ podporuje hru na piano.
C. Bechstein Pianofortefabrik AG, Kuthe GmbH, zastoupený Stefanem Freymuthem, jakož i Karlem Schulzem a Beranice Küpper jsou také zakladateli nadace „Stiftung Carl Bechstein“, která začala v jubilejním roce pracovat. Nová nadace by měla podporovat hru na piano na všech úrovních a přivést především děti a mládež k nástroji a podpořit je.

                  img


Další informace na : C.Bechstein ForteGrandPiano
Volejte:    603 157 679      |     Pište:   fortepiano@volny.cz